Moiz kohen (Tekin Alp) Kimdir ?

Yayınlandı: Mart 6, 2012 / Uncategorized

Image

 

Moiz kohen (Tekin Alp) Kimdir ?

Moiz Kohen’in “Atalar Ruhu” safsatası ve Türkleri İslam’dan koparma çabasını Gütmüş yahudi asıllı koyu Atatürkçüydü..

İttihat ve Terakki partisinin başlangıcını hazırlayan, Osmanlıyı mahveden ve kemiren Selanikli Gerçek adı Moiz Kohen olan ve Soyadından da anlaşılacağı üzere bir yahudi Soylusu..

Bu Yahudi adını daha sonra “Alp Tekin” olarak değiştirerek “Türkçülüğün Esasları” adlı prensiplerini, Kızıl Elma’yı, Ötüken’i nostaljik bir sunumla çıkış arayan 2. Abdulhamit’in açtığı üniversitelerde eğitim gören Tıbbiyeli Mustafa’lara yedirmiş ve bu fikrler onların milliyetçi damarlarında ateş olup akmıştır..

Tekinalp’in “atalar ruhu” dediği kavramla, çok açık olmamakla beraber, İslam öncesi özellikle Atilla, Mete ve Cengiz Han dönemlerindeki Şamanist Türklerin anlayış ve yaşayışı kastedilmektedir. Burada bazen ırk kavramına bazen de kültür kavramına göre hareket edilmektedir. Genelde ifade etmek istediği ise ırkçılık ve gelenekçiliktir. Fakat onun ırk-kültür konusundaki yaklaşımı sistematik değildir…Türklere ırkçı doktrini aşılamak için, yahudi faşizmini milliyetçilik türkçülük akımları ile aşılamak istemiştir..

Esasen Moiz Kohen’in ortaya çıkmasını isteyen ve Türk Milliyetçiliğinin fikir babası olan, perdenin gerisinde duran ve planlarını işleme koyan ise, 2. Abdülhamitten Filistin’de toprak satın almak isteyen ama Sultan’ın toprakları satmamasına kızıp başka planlar ortaya koyan, bugün kü İsrail’in fikir babası ve siyonizmin kurucusu Theodor Herzl’den Başkası değildir…

 

 

_________________________________________________________________

 

Image

 

Moiz Kohen’in Büyük Zokası | Mehmet Şevket Eygi

TÜRKLERİN tarih boyunca yuttukları en büyük zoka, Tekin Alp takma adlı Moiz Kohen Yahudisinin uydurduğu Moizî milliyetçilik ve Türkçülük ideolojisi olmuştur.

Dikkat buyurunuz, bendeniz Moizî ideolojiyi hedef ve konu alıyorum.Dini bütün milliyetçiler ve Türkçüler üzerlerine alınmasınlar.

İstiklâl Mücadelesini İslâmî bayrak altında yapanlar, Cumhuriyet kurulduktan sonra Dine sırt çevirdiler, İslâm’ı dışladılar ve Moiz Kohen’in (Pardon Tekin Alp’in) zehirli ideolojisini benimsediler. Böylece ebediyete kadar yaşayacak bir rejim kurduklarını sanıyorlardı. Heyhat!.. 87’inci kuruluş yıldönümünde temellerden korkunç çatırtılar geliyor. 1299’da kurulduğunu kabul edersek Osmanlı Devleti-i Aliyyesi 623 sene yaşamıştı.

Kitaplarından birindeki bir bölüme hangi başlığı koymuştu Moiz Kohen TekinAlp?.. “Kahr Olsun Şeriat” diye haykırmamış mıydı?

Türkler, Osmanlı bayrağı altında 600 küsur sene Şeriat-ı Garra-i Ahmediyye uğrunda cihad etmişler, kanlarını i’lâ-i kelimetullah için dökmüşlerdi. Moiz Kohen Tekin Alp bu altı asırlık kutsal geleneği yıkmak, yerine kendi icadı batırıcı ve yakıcı bir ideolojiyi yeni bir din gibi ikame etmek istiyordu.

Moiz Kohen hayli başarılı oldu ama onun zokasını yutan Türkler bu ideolojiden çok zarar gördüler.

İslâm’ın zuhurundan bu yana Türkler Din-i Mübin-i İslâm’a hizmet ettikleri müddetçe zafer, izzet, tevfik, şeref bulmuşlardır. İçlerinden bazı beyinsizler ne zaman İslâm’a ihanet etmişlerse zelil, rezil ve sefil olmuşlardır. Tarih bu dediklerimin şahididir, başka şahit gerekmez.

Birkaç nâdir kalem dışında kimsenin üzerinde durmadığı esrarlı bir konu var: Lozan’ın gizli protokolleri…İşte Türk’ün beli bu protokollerle kırılmıştır, Türkiye’nin bağrında bu protokollerle derin ve onulmaz bir yara açılmıştır.

Herkes meşru sınırlar ve boyutlar içinde milletini, soydaşlarını sever ve onların iyiliği için çalışır ama Moiz Kohen’in kendine mahsus milliyetçiliği ve Türkçülüğü bambaşka bir ideoloji idi. O, Türkleri İslâm’dan kopartmak istiyordu.

Bir kısım Türkler gerek lâiklik, gerek sekülerleşme, gerekse cahillik yüzünden İslâm’dan koptular ama kıyametleri de koptu.

Türk ülkelerinden Özbekistan’ı ele alalım: Orada, Marksist-Leninist zulüm rejimi bile Özbekleri, Türkiye Türklerini bizdeki resmî ideolojinin bozduğu kadar bozamamıştır.

İslâm’ın ilk asrında Ümmet-i Muhammed’i, Yahudi dönmesi İbn Sebe’nin fitne ve fesatları perişan etmiştir. Kıyamet’in yaklaştığı şu devirde de, Türkiye Müslümanlarını Moiz Kohen TekinAlp’in fitneleri perişan etmiştir.

Sekülerleşe sekülerleşe Müslümanlıkları ism ve resmden ibaret kalmış olan bugünün İslâmcıları özlerine dönüp gerçek faziletli Cumhuriyeti ayakta tutabilecekler mi?

Durum pek parlak görülmüyor… Yolcu sarhoş, hancı sarhoş…

Devlet korkunç zelzeleler, krizler içinde sarsılıyor…Terör yangını bacayı sarmış…Terörist başı İmralı cezire-i humayunundan tebaasına sere serpe emir ve talimat veriyor… Edebî, zengin, yazılı Türkçe can çekişiyor…Yeni nesiller, atalarının mezarlarındaki Türkçe kitabeleri okuyamayacak kadar kara cahil… Kokuşma yaygın, yoğun, ve genel…Bedevî ve kırsal kesim kültürü hükümran olmuş…Ülkede kirlenmedik kurum kalmamış…Devleti, halkı, ülkeyi ayakta tutan değerler yürürlükten kalkmış… Hedonizmin ve materyalizmin en bayağısı, en süflîsi, en çirkin hayat felsefesi halini almış…

Acaba 2012’ye kadar dayanır mı dersiniz?

 

Reklamlar
yorum
 1. Cedd-i Yavuz dedi ki:

  Arkadaşlar, inanın tümünü okuyunca şaşıracaksınız, Mehmet Şevki EYGİ Hocanın yazdıklarının doğru, ancak biraz özetvari gördüm. Şu verdiğim linkte ki yazıyı okuyun http://www.vahdet.info.tr/filistin/dosya2/0399.html

 2. ayhan dedi ki:

  USTA(Mehmet Şevket EYGİ) araştırma ve yazıların ”Bam”teli yüreğine sağlık ALLAH(CC)Ömrüne bereket versin…

 3. Anonim dedi ki:

  elbeteki bir müslüman ümetçidir ama bir türk münafıkta olup ümetime hakarete eder kınayıcıların kınamasından ALLAHA sığınırım elhamdülilah müslüman türk ümetinden olmakla onur duyarım rabim çingrne bedendede yaratsa onur duyar halime herdaim şükrederim

 4. Anonim dedi ki:

  hastir lan ümmetçi gavat

  • selçuk dedi ki:

   Kominist sen git israilde yaşa kafir.Sen atatürkü ağzına alma gerizekalı beyinsiz.ulu önder atatürk’ün ruhuna fatiha okumassın bir dakikalık saygı duruşunu benimsersin.pislik.islam düşmanı allah ve hz.MUHAMMED düşmanı atatürk’ü mü sevecek kollayacak.ucu belli olmayan ucubeler vatanımda yediğiniz içtiğiniz haram olsun.osmanlı devletini batıran zihniyet işinize gelince ATATÜRK’ÜN kullanan zihniyet.Asıl sana hastır

 5. Anonim dedi ki:

  lan buda varya yanlış anlıyo

 6. Acaba dedi ki:

  Sayin makaleciler
  Yazilardaki veriler dogru olabilir (ben dogru oldugunu dusunuyorum).
  Bu dogrultuda yapilan yorumlar da bu çerçevede mantiklidir.
  AMMAAAA
  bu dogrulardan yola çikarak
  ” ….Turkler’e irkçi doktrini asilamak için…”
  gibi basit indirgemelerle
  boyle çok genis boyutlu ve çok onemli konuyu
  ” Islam ” la açiklayarak (???) sayfayi çevirmek
  en azindan mantiksizlik ve / veya kotu niyet gostergesidir.
  Insan olarak kendimize ve insanliga karsi olan mesuliyetlerimizi unutmayalim.
  Bu kisa hayatta nesnel gerçekleri gormek (inançlari ve duygulari degil) butun yasama faydali yegane seydir.
  Tavrinizin insanliga hayirli olmasi dilegiyle…

 7. Şemseddin Alkın dedi ki:

  “Irkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir.” (Müslim, İmâre 53, 57, hadis no: 1850; Ebû Dâvud, Edeb 121; İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3948; Nesâî, Tahrim 27, 28)
  “Asabiyet (kavmiyetçilik) dâvâsına kalkan, onu yaymaya çalışan, bu dâvâ yolunda mücâdeleye girişen Bizden değildir.” (Ebû Dâvud, Edeb 112)
  Vasîle bin el-Eskâ (r.a.) anlatıyor: “Ben, ‘Yâ Rasûlallah! Adamın kendi kavmine bir zulüm üzerine yardım etmesi asabiyetten (ırkçılıktan) mıdır?’ diye sordum. Hz. Peygamber (s.a.s.): “Evet” buyurdu.” (İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3949; Ebû Dâvud, Edeb 121, hadis no: 5119; Ahmed bin Hanbel, 4/107, 160)
  Rasûlullah (s.a.s.)’a soruldu: “Kişinin soyunu, sülâlesini (kavmini, ulusunu) sevmesi asabiyet (kavmiyetçilik, ırkçılık) sayılır mı?” Hz. Peygamber şöyle cevap verdi: “Hayır. Lâkin kişinin kavmine zulümde yardımcı olması asabiyettir/kavmiyetçiliktir.”(Ahmed bin Hanbel, 4/107, 160; İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3949)
  “Zulüm ve haksızlıkta kavmine yardıma kalkışan kişi, kuyuya düşmüş deveyi kuyruğundan tutup çıkarmaya çalışan gibidir.” (Ebû Dâvud, Edeb 113, 121, hadis no: 5117)
  “Kim kâfir olan dokuz atasını onlarla izzet ve şeref kazanmak düşüncesiyle sayarsa, cehennemde onların onuncusu olur.” (Ahmed bin Hanbel, 5/128)
  “Bir kısım insanlar vardır ki, cehennem kömüründen başka bir şey olmayan adamlarla iftihar ederler, övünürler. İşte bunlar ya bu övünmeden vazgeçerler, ya da Allah nezdinde, pisliği burunlarıyla yuvarlayan pislik böceklerinden daha değersiz olurlar.” (Ahmed bin Hanbel, 2/524; Ebû Dâvud, Edeb 111)

 8. Anonim dedi ki:

  Bu ne saçmalık Türkçülüğün babası ne demek? Türk ü Allah yaratmış kimliğimize bir yavşağı örnek vererek küçültemezsiniz.Türkçülük söylediğiniz insanlarlada başlamadı,o tarihlerdede tipik bir baas anlayışı yaklaşımıdır bu.Bu millet kimliği ile çok hayırlı işleri binlerce yıl öteden beri yapmıştır…

  • abdullah kılıç dedi ki:

   sen ne diyosun kardeşim ..tabiki türklerin varoluşundan beri ırkçılık olagelmiş birşey ..lakin en üst boyutlarda aşırılık yapan son türk devleti biziz ..yazılanları daha dikkatli ve önyargısız oku ..yahudilerin okul kitaplarından tarih öğrenmeyi bırakın artık

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s